ניתוק תושבות – מס הכנסה וביטוח לאומי

ניתוק תושבות בהגירה ורילוקיישן – השלכות ומשמעויות מהיבטי מס הכנסה וביטוח לאומי. להרחבה מוזמנים לקרוא.

קרא עוד  
משיכת כספי תגמולים מקופת הגמל בפטור ממס

משיכה של כספי תגמולים כסכום חד פעמי ולא בדרך של קצבה חייבת במס של לפחות 35%. ישנם מספר מקרים בהם ניתן למשוך את כספי התגמולים בפטור ממס, להרחבה מוזמנים לקרוא.

קרא עוד  
חלוקת נכסי עיזבון בין יורשים – היבטי מיסוי מקרקעין.

חלוקת נכסי מקרקעין בין יורשים והאיזון ביניהם עלולה ליצור חבות מס כבר בעת החלוקה. תכנון נכון, יכול לחסוך מס הן בעת החלוקה הראשונה והן במכירה עתידית של הנכס שהתקבל בירושה. להרחבה מוזמנים לקרוא.

קרא עוד  
סוף שנת המס בפתח – דגשים והמלצות לקראת סיומה של שנת המס

סוף שנה הוא תמיד זמן טוב לסיכום השנה החולפת והערכות לקראת השנה הבאה. זהו גם זמן טוב לבדיקה ובחינה שאכן מנצלים את הטבות המס ואין חשיפות במס שכדאי לטפל בהן לפני שהשנה מסתיימת. להרחבה מוזמנים לקרוא.

קרא עוד  
הטבות המס ברכישת דירה ע"י תושב חוזר ותיק ועולה חדש.

ברכישת דירת מגורים בישראל ניתנת הטבה לתושב ישראל בגובה מס הרכישה ברכישת דירת מגורים יחידה. ההקלה ניתנת גם לתושב חוזר וותיק ועולה חדש בתנאים מסוימים הרוכשים דירה יחידה בישראל בטרם חזרתם לישראל. עולה חדש יכול לנצל הטבות במס רכישה גם ברכישת שתי דירות. להרחבה בנושא מוזמנים לקרוא.

קרא עוד  
פעילות בשוק ההון- מס הכנסה, מע"מ, פטור לנכה 100% ומה שביניהם.

לאחרונה פורסם פס"ד י.ג.מ השקעות בע"מ בו נקבע כי פעילות עצמאית בשוק ההון לא נחשבת פעילות של "מוסד כספי" לעניין חוק מע"מ הן של יחידים והן של חברות. על השלכות פס"ד על פטור ממס הכנסה לנכה במאמר המצורף, מוזמנים לקרוא.

קרא עוד